Limity transakcyjne należy odnosić osobno do kontrahentów
Jeżeli kwota danej transakcji z konkretnym podmiotem nie będzie przekraczać progu wskazanego w ustawie o CIT, to podatnik nie będzie miał obowiązku sporządzenia dla niej dokumentacji podatkowej.
Tak wynika z interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 14 czerwca 2017 r. (0114-KDIP2-2.4010.67.2017.1.AZ).
Wnioskodawca przeprowadza wiele transakcji z podmiotami powiązanymi, które indywidualnie mogą przekraczać lub nie progi dokumentacyjne w zależności od sposobu agregacji transakcji. W rezultacie, wnioskodawca powziął wątpliwość, czy wskazane w art. 9a ust. 1d ustawy o CIT progi dokumentacyjne najeży odnosić do poszczególnych transakcji i kontrahentów, czy wyłącznie do typów transakcji.
Jak wskazał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, limity dokumentacyjne wskazane w art. 9a ust. 1d ustawy o CIT dla transakcji lub innych zdarzeń jednego rodzaju mających istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika należy odnosić osobno do każdej transakcji zawartej z danym podmiotem powiązanym. W konsekwencji, jeżeli kwota danej transakcji z danym podmiotem nie będzie przekraczać tego limitu, to podatnik nie będzie miał obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta